وبلاگ

چگونه فضای خانه و محل کار را خوشبو کنیم

خوشبو کردن فضای خانه و محل کار

به طور مسلم استشمام بوی خوش در خانه و محل کار موجب آرامش درونی و بهبود عملکرد و فعالیت های روزانه می شود. اگر چه طراحی و دکوراسیون داخلی خانه و محل کار اهمیت بالایی دارد اما می توان گفت توجه کردن به خوشبو بودن فضای خانه و محل کار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب آرامش دورنی نیز می شود.

خوشبو کردن فضای خانه و محل کار کاری بس آسان و ساده است که از طرفی تاثیر بالایی بر کیفیت زندگی و فعالیت های کاری در محل کار دارد. بنابراین برای خوشبو کردن فضای خانه و محل کار می توان از روش های ساده نیز استفاده کرد و فضای دلپذیر و معطری را در خانه به وجود آورد.

استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا نیز یکی از روش های ساده و کارساز برای خوشبو کردن فضای مورد نظر می باشد که در ادامه به معرفی این دستگاه و مزایای استفاده از آن خواهیم پرداخت و در کنار آن به برخی از روش های  خوشبو کردن فضای خانه نیز اشاره خواهیم کرد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

روش‌هایی آسان برای خوشبو شدن خانه

 برای خوشبو کردن فضای خانه و محل کار می توان از روش های ساده و متنوع استفاده کرد و فضای را خوشبو و معطر کرد.

  • بخور گیاهان خوشبو

گیاهانی همچون بابونه، نعناع کوهی یا هندی، پرتقال، اسطوخودوس، وانیل، ترنج، دارچین، گریپ‌فروت، میخک، گل رز، کندر، اسفند، لیمو ،اکالیپتوس، اکالیپتوس و گیاهان خوشبو مانند زنجبیل تازه از جمله گیاهان معطر و خوشبوی هستند که می توان از آنها برای خوشبو کردن فضای خانه استفاده کرد.

به همین خاطر این گیاهان را باید در دستگاه رطوبت ساز یا بخور ریخت و بعد از چند دقیقه روشن شدن دستگاه متوجه عطر خوش آن در فضا خواهید شد. به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این گیاهان عطر فوق العاده ای دارند که علاوه بر آن خاصیت درمانی نیز دارند که موجب آرامش درونی در شما می شود.

  • پنبه آغشته در اسانس خوشبو

آغشته کردن پنبه در اسانس خوشبو نیز یکی از راه های آسان در خوشبو کردن فضا می باشد. به همین خاطر مقداری از پنبه را حالت گلوله ای درآورید و به مخلوطی از وانیل یا هر اسانسی آغشته کنید و در ادامه نیز پنبه گلوله ای شکل را داخل ظرفی در گوشه ای از اتاق قرار دهید و ببینید که چطور عطر دلنشین آن کل فضا را پر می کند.

  • درست کردن خوشبوکننده طبیعی

برای درست کردن خوشبوکننده طبیعی تنها  کافی است، یک بطری اسپری را انتخاب کنید و مقدار مساوی آب لیمو ترش و آب را با هم مخلوط و در اسپری بریزید و سپس ترکیب این دو را بر روی مبل ها و پرده ها و کل فضای مورد نظر اسپری کنید.

خوشبو کردن فضای خانه و محل کار

  • گردگیری کردن با دستمال خوشبو

یکی دیگر از روش های ساده در خوشبو کردن فضای خانه و محل کار آغشته کردن دستمال گردگیری با اسانس های گیاهان معطر و خوشبو است. به همین خاطر با استفاده از دستمال گردگیر معطر همه جای را گردگیری کنید تا عطر دلنشین آن در همه فضا پخش شود.

  • استفاده از دستگاه خوشبوکننده

این روزها ابزارها و تجهیزات جدید و به روزی طراحی و تولید شده است که آرامش و آسایش بیشتری را برای افراد جامعه فراهم می کند. اگر چه می توان با روش های طبیعی فضای خانه و محل کار را خوشبو کرد اما با استفاده از روش جدید و به روزی همچون دستگاه خوشبو کننده هوا نیز می توان فضای خانه و محل کار را معطر و دلنشین کرد.

امروزه استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا در مدل های مختلف همچون دیواری، خانگی و صنعتی وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های منحر به فردی هستند که نقش بسزایی در خوشبو کردن فضای خانه و محل کار دارند. دستگاه خوشبو کننده هوا دستگاهی اتوماتیک است که کل فضای خانه و محل کار را به صورت اتوماتیک خوشبو می کند.

مزایای استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا

دستگاه خوشبو کننده هوا یکی از روش های ساده و در دسترس می باشد که می توان با استفاده از آن فضای خانه و محل کار را خوشبو و معطر کرد. دستگاه خوشبو کننده هوا دارای مزایای زیادی است که این امر موجب تقاضای زیاد برای خرید این محصول می شود. در ادامه به برخی از مزایای دستگاه خوشبو کننده هوا می پردازیم.

با استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا  می توان از هدر رفت اسانس های معطر گیاهان جلوگیری کرد.

دستگاه خوشبو کننده هوا دارای تایمر زمان برای تنظیم کردن زمان اسپری اسانس های معطر گیاهان است که با توجه به شرایط زمانی  و میزان انتشار مواد معطر می توان دستگاه را تنظیم کرد.

دستگاه  خوشبو کننده هوا به صورت اتوماتیک کار می کند و برای هر بار اسپری کردن آن نیاز نیست آن را به کار انداخت.

با توجه به مخزنی که بر روی آن مهیا شده این قابلیت را دارد که حجم وسیعی از فضای خانه و محل کار را معطر و خوشبو کند.

خوشبو کردن فضای خانه و محل کارنکات مهم در زمان خرید دستگاه خوشبو کننده هوا

برای انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا در ابتدای کار باید به مخزن دستگاه توجه داشته باشید و دستگاه خوشبو کننده هوایی را انتخاب کنید که مخزن بزرگتری داشته باشد و با استفاده از آن بتوان حجم وسیع تری از فضا را خوشبو کرد. قابلیت نصب دستگاه خوشبو کننده بر دیوار نیز یکی از نکات مهم در زمان خرید دستگاه می باشد از طرفی تنظیمات داخلی دستگاه طوری باشد که بتواند در استفاده از اسانس های معطر گیاهان صرفه جویی کند و بیهوده اسانس های موجود در مخزن را هدر ندهد.

قیمت اسانس ها و رایحه های خوشبو

در بین انواع اسانس های گیاهای موجود در بازار اغلب برخی ارزان قیمت و برخی نیز دارای قیمت بالاتری هستند. البته در مورد اسانس های ارزان قیمت نباید انتظار کیفیتی همچون اسانس های قیمت بالا را داشت . اگرچه برخی از اسانس های ارزان قیمت حاوی مواد شیمیایی هستند که انتظار چندانی از آنها برای خوشبو کردن هوا نمی توان داشت.بنابراین در زمان خرید اسانس برای دستگاه خوشبو کننده هوا حتما به کیفیت آن توجه داشته باشید.

سخن پایانی

فضای معطر و خوشبو در خانه و محل کار موجب آرامش درونی می شود که در پی آن بر کیفیت زندگی و فعالیت های کاری در محل کار تاثیر بسزایی دارد. اگر چه می توان با استفاده از روش های طبیعی به خوشبو کردن فضای خانه و محل کار پرداخت اما در این بین نصب دستگاه خوشبو کننده هوا بهترین گزینه است. بنابراین در زمان انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا به مخزن دستگاه و تایمر آن توجه داشته باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *