دسته‌بندی نشده

تجهیزات سرویس بهداشتی مورد نیاز کدامند؟

تجهیزات سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی یکی از پرترددترین و بخش های مهم هر خانه یا رستوران ها و…. می باشد. امروزه رعایت بهداشتی فردی و محیطی برای جلوگیری از آلودگی ها و بیماری ها الزامی است.به همین دلیل هنگام خرید تجهیزات سرویس بهداشتی لازم است دقت کافی را داشته باشید.

امروزه تجهیزات مدرن و زیبایی برای سرویس بهداشتی وارد بازار شده است که هم جلوه زیبایی به سرویس بهداشتی می بخشد هم راحتی بیشتری برای شما به ارمغان آورده است. ما در این مقاله سعی داریم درباره محصولاتی توضیح دهیم که از تجهیزات سرویس بهداشتی بوده و راه حلی برای جلوگیری و پیشگیری از انواع بیماری ها می باشد. این محصولات شامل دست خشک کن ، مایع ریز اتوماتیک و دستی و سشوارهای دیواری می باشد.

پرکاربردترین تجهیزات سرویس بهداشتی

تجهیزات پرکاربرد و تجهیزات جانبی سرویس بهداشتی بسیار متنوع و متعدد هستند در اینجا ابتدا پرکاربردترین تجهیزات سرویس بهداشتی را شرح می دهیم:

  • توالت فرنگی و توالت ایرانی: از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات سرویس بهداشتی سنگ توالت می باشد. اکثر سنگ توالت ها از جنس چینی هستند و دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. کیفیت سنگ توالت باید به گونه ای باشد که در برابر ضربات و شکستگی ها مقاوم باشند‌. باید هنگام خرید سنگ توالت اندازه و ابعاد سرویس بهداشتی را در نظر بگیرید و سنگ توالت متناسب با فضا انتخاب شود.
  • روشویی: یکی دیگر از کاربردی ترین و اصلی ترین تجهیزات سرویس بهداشتی روشویی است. در هنگام خرید روشویی باید به اندازه و ارتفاع آن دقت کنید و بهتر است به گونه ای باشد که از خم شدن افراد هنگام شستن دست ها جلوگیری کند. از طرفی دیگر باید جنس روشویی با کیفیت و در برابر ضربات مقاوم باشد.

تجهیزات سرویس بهداشتی

  • کابینت روشویی: کابینت روشویی هم به اندازه روشویی می تواند لازم و ضروری باشد. کابینت روشویی باعث می شود فضای سرویس بهداشتی مرتب و تمیزتر دیده شود و مواد شوینده و …. در آن قرار گیرند. نکته ای که باید هنگام انتخاب کابینت روشویی مدنظر داشته باشید این است که باید جنس کابینت روشویی به گونه ای باشد که در برابر رطوبت مقاومت باشد به این دلیل که در محیطی مرطوب قرار می‌گیرند و در معرض پوسیدگی ‌و خراب شدن می باشند بنابراین باید جنس مقاوم و با کیفیت انتخاب شود.
  • فلاش تانک: یکی از اجزای مهم و جدا نشدنی سرویس بهداشتی فلاش تانک است. از فلاش تانک برای نظافت بیشتر و بهتر استفاده می شود. فلاش تانک انواع مختلفی دارد مثل فلاش تانک اتوماتیک، ساده، دو زمانه، باکتریال و… پس بهتر است بهترین و با کیفیت ترین فلاش تانک خریداری شود. همچنین باید به حجم مخزن، ابعاد و دوام آن و روش نصب آن و…. هنگام خرید توجه داشته باشید.
  • کفپوش و کاشی های سرویس بهداشتی: یکی از تجهیزات سرویس بهداشتی که تأثیر بسیاری در زیبایی و فضای سرویس بهداشتی دارد انتخاب کفپوش و یا کاشی ها در طرح و رنگ های متنوع است. کاشی هایی که با کیفیت بالا و مقاوم انتخاب شوند بر سلامت ساختمان تاثیر بسیاری دارد.
  • شیرآلات: یکی از ملزومات خرید تجهیزات سرویس بهداشتی شیرآلات است که باید جنس شیرآلات به گونه ای باشد که در برابر رطوبت بسیار مقاوم باشد. شیرآلات ها در طرح و مدل های متنوعی هستند که با داشتن آگاهی می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

پر کاربردترین لوازم جانبی سرویس بهداشتی

خرید لوازم جانبی سرویس بهداشتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پرکاربردترین لوازم جانبی سرویس بهداشتی سطل زباله، جا مسواکی، جا حوله ای، جا مایع ریز دستی و یا مایع ریز اتوماتیک، دست خشک برقی یا دستی و… می باشد. در این قسمت از مقاله درباره مایع ریز اتوماتیک و دستی و …. دست خشک کن دستی و برقی توضیحات لازم را در اختیارتان قرار می‌دهیم‌.

  • مایع ریز دستی: در زمان های گذشته برای نظافت دست ها از صابون استفاده می کردند. استفاده از صابون نه تنها بهداشتی نیست بلکه باعث انتقال بیماری هم می شود. به همین دلیل امروزه استفاده از صابون دیگر هیچ کاربردی ندارد وبیشتر از مایع ریز ها استفاده میکنند. درمایع ریز دستی دکمه ای وجود دارد که برای خروج مایع باید با دست آن دکمه را فشار داد. جنس مایع ریز دستی از پلاستیک، شیشه و یا استیل و… می باشد. از مزیت های مایع ریز دستی این است که نیاز به برق و باتری ندارد. اما از معایب آن این است که تماس دست آلوده برای فشردن دکمه جا مایعی قرار می گیرد. قیمت مایع ریز دستی بر اساس جنس و طرح و… متفاوت است اما بطور کلی از مایع ریز اتوماتیک ارزان تر هستند.

تجهیزات سرویس بهداشتی

  • مایع ریز اتوماتیک: مایع ریز اتوماتیک نوع پیشرفته تر مایع ریز دستی است. در این نوع مایع ریز دکمه ای وجود ندارد اما سنسورهایی وجود دارد که با حرکت در مقابل دستگاه به سرعت مقدار معینی مایع در دستتان می ریزد. از مهمترین مزیت های این نوع مایع ریز این است که با دست تماس برقرار نمی کند. بنابراین توصیه می‌شود در مکان های عمومی مثل رستوران ها، هتل ها و…از مایع ریز اتوماتیک استفاده شود. معمولا مایع ریز اتوماتیک دو نوع آمد: مایع ریز اتوماتیک دیواری و مایع ریز اتوماتیک رومیزی.
  • دست خشک کن برقی: دست خشک کن برقی وسیله برای خشک کردن دست ها بصورت مکانیزه است. خشک کن های برقی روی دیوار نصب می شوند و هنگامی که دست‌ها زیر آن قرار می گیرد خشک کن شروع به کار می کند. از مزیت های دست خشک کن برقی می توان به بهداشتی بودن آن، عدم انتقال باکتری ها، صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه و حفظ محیط زیست و…. اشاره کرد.
  • دست خشک کن دستی: دست خشک کن دستی با فشار دادن دکمه ای روشن می شود و باد گرمی که از دستگاه خارج می شود با خشک شدن دست ها می شود. معمولا این نوع دست خشک کن ها برای خشک کردن موها و … استفاده می شود.

سخن آخر

ممکن است خرید تجهیزات سرویس بهداشتی بی اهمیت بنظر برسد اما دقت در انتخاب تجهیزات مناسب  هنگام خرید باعث می شود هم فضای سرویس بهداشتی تمیز و مرتب و بهداشتی بنظر برسد. امروزه جا مایع ریز اتوماتیک جای صابون را گرفته است. همچنین در بیشتر مکان های عمومی از مایع ریز اتوماتیک و دست خشک کن های برقی استفاده می شود.

در هنگام خرید مایع ریز اتوماتیک برای استفاده در مکان عمومی باید به نکاتی از جمله کیفیت،جنس، هزینه و… توجه شود. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات لازم در زمینه تجهیزات پرکاربرد و لوازم جانبی سرویس بهداشتی در اختیار شما قرار دهیم و هنگام خرید تجهیزات لازم کمکی به شما کرده باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *