وبلاگ

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و حمام

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و حمام

بوی بد فاضلاب ممکن است از مکانهای مختلفی مانند آشپزخانه منزل و سرویس بهداشتی و حمام منزل و بسیاری از لوله های دیگر به ما برسد و بتواند بسیار آزار دهنده و اذیت کننده باشد که باید بدانید که منشاء این بو های بسیار بد و آزار دهنده باکتری ها و میکروب های موجود در لوله ها می باشند و بسیاری از افراد به دنبال راه ها و روش های زیادی برای از بین بردن بوی بد فاضلاب به منزل خود هستند زیرا قطعاً می دانید که این روند بسیار اذیت کننده و آزاردهنده میباشد.

حتماً می‌دانید که وجود بوی بد فاضلاب در آشپزخانه سبب میشود که کار کردن و پخت و پز و شستن ظروف و بسیاری از کارها در این مکان طاقت فرسا و بسیار سخت باشد از این رو بسیاری از افراد می باشند که به دنبال راه و روشی بسیار موثر برای از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه خود هستند.

 و از سوی دیگر اگر فاضلاب حمام نیز بوی بدی را به همراه داشته باشد نیز ممکن است این بوی بد به اتاق خواب ها و کل خانه برسد زیرا اکثر حمام ها در اتاق خواب ها قرار دارد و وجود بوی بد در حمام باعث می شود تا اتاق هم بوی بدی را پیدا کند به همین دلیل است که بسیاری از افراد از بو گیر ها و اسپری های خوشبو کننده برای حمام و سرویس های بهداشتی خود استفاده می کنند.

ما در ادامه این مقاله برخی از روش های موثر در از بین بردن بوی بد فاضلاب حمام و آشپزخانه را برای شما توضیح خواهیم داد برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این باره تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و حمام

دلیل بوی بد فاضلاب چیست؟

در ابتدا لازم است بدانید که بوی بدی که از فاضلاب آشپزخانه به مشام ما می رسد به دلیل باقی مانده و پسماند های غذا ها به وجود می آید. هنگامی که شما ظرف ها را می شوید باقیمانده غذاها که در زرد ها وجود دارد وارد لوله ها میشود و در آن ها گیر می کند و همین موضوع سبب می‌شود تا با گذشت زمان و با ماندن باقیمانده غذاها در لوله ها بوی بسیار بد و وحشتناک به وجود بیاید و شما را به شدت آزار دهد که این باقی مانده غذا ها در گذشت زمان به باکتری ها و میکروب ها تبدیل می شوند و بوی بسیار بدی را به وجود می آورند.

بوی بدی که از فاضلاب به مشام ما می رسد نشان دهنده گازهای سمی یا گاز فاضلاب به داخل منزل می باشد این بوی بد می تواند به صورت دائمی در منزل شما وجود داشته باشد و یا فقط در برخی از زمان ها باشد . همان طور که ممکن است قطعاً خیس کرده باشید این بوی بد شبیه بوی مانند ماهی فاسد شده و یا تخم مرغ گندیده می باشد زیرا همانطور که گفته شد این بود که در آشپزخانه می آید پسماند غذاهایی است که وارد لوله ها میشود و در حمام و سرویس های بهداشتی ناشی از باکتری ها و قارچ ها و میکروب هایی است که در لوله ها و در چاه ها وجود دارد.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب

ما در ادامه شما را با برخی از روش های از بین بردن بوی بد فاضلاب آشنا خواهیم کرد.

۱_ آب با سرکه و جوش شیرین : شما دلیل روش به نصف لیتر آب گرم و کمی سرکه و جوش شیرین نیاز دارید شما باید در ابتدا آب را به کاسه به همراه ۲۰۰ میلی لیتر سرکه اضافه کنید و همینطور ۱۰۰ گرم دوش شیرین را به آن اضافه کنید و پس از آن به سرعت چیزی که درست کرده اید را در فاضلاب بریزید و میتوانید نتیجه این روش بسیار عالی را ببینید.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب آشپزخانه و حمام

۲_ نمک ، یخ ، لیمو : اذیت و نمک برای از بین بردن پسماند های مواد غذایی که در فاضلاب گیر افتاده است استفاده کنید تکه‌های یخ را به اطراف بریزید و نمک را به داخل لوله فاضلاب بریزید و این کار را هر چقدر نیاز است تکرار کنید و در نهایت مقداری پوست لیمو را اضافه کنید تا بوی مرکبات بدهد.

۳_ از بین بردن بوی بد با آب و مخمر : این ترتیب معمولاً نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد تنها چیزی که نیاز دارید یک مخمر نان و آب است یک فنجان آب به جوش بیاورید و سپس یک بسته مخمر را به آن اضافه کنیم این مخلوط را در فاضلاب بریزید و بگذارید تمام شب بماند این ترفند بسیار ساده یک روش بسیار تاثیرگذار و عالی می باشد.

۴_ استفاده از جوش شیرین و سرکه سفید : این گزینه همانند اولین چیزی است که خدمتتان توضیح دادیم اما انجام آن کمی متفاوت است .در این روش باید یک فنجان جوش شیرین را زمانی که خشک است و خیس نشده است درون فاضلاب بریزید و سعی کنید که جوش شیرین تازه و جدید باشد سپس یک ظرف کوچک سرکه سفید اضافه کنید که پس از آن بلافاصله شروع به فوم ميشود. و بعد از چند دقیقه بین ۱۵ الی ۲۰ دقیقه مقداری آب به پایین ریخته میشود.  این روش بسیار ساده در از بین رفتن بوی بد آشپزخانه بسیار موثر است.

۵_ استفاده از بوگیر و خوش بو کننده : استفاده از خوش بو کننده هوا و بوگیر ها بسیار در از بین رفتن بوی بد حمام و آشپزخانه تاثیر بسیار زیاد مثبتی را دارد. شما می‌توانید برای خوش بو شدن حمام و آشپزخانه و سرویس بهداشتی خود از بوگیر ها و اسپری های خوش بو کننده که انواع مختلفی را دارا میباشند استفاده کنید تا از شر بوی بد فاضلاب راحت شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *